Doradztwo zawodowe


4 czerwca br. pod adresem: warszawa.edu.com.pl został uruchomiony elektroniczny system rekrutacji do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę.
Kandydaci będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę na rok szkolny 2020/2021.
Od 15 czerwca od godz. 8.00 do do 10 lipca godz. 15.00 kandydaci będą mogli zalogować się i wypełnić „Wniosek o przyjęcie kandydata do klasy pierwszej szkoły ponadpodstawowej na rok szkolny 2020/2021”.
• Kandydaci ze szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest m.st. Warszawa logują się do systemu, korzystając z zakładki „Zaloguj się”. Wprowadzają login i hasło uzyskane w macierzystych szkołach.
• Kandydaci ze szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym nie jest m.st. Warszawa samodzielnie zakładają konta w systemie, korzystając z zakładki „Zgłoś kandydaturę”, wprowadzają nr PESEL.

Uwaga! W przypadku składania wniosków o przyjęcie do oddziałów: dwujęzycznych, międzynarodowych, wstępnych, sportowych, mistrzostwa sportowego, przygotowania sportowego oraz oddziałów, do których obowiązuje sprawdzian uzdolnień kierunkowych, należy:
– złożyć wniosek w dniach od 15 czerwca od godz. 8.00 do 22 czerwca do godz. 15.00
– kandydaci, którzy na swojej liście preferencji wybierają m.in. wyżej wymienione oddziały, niezależnie od miejsca ich umieszczenia na swojej liście, składają wnioski do szkoły pierwszego wyboru.

Wypełnianie wniosku o przyjęcie do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę
Od 15 czerwca od godz. 8.00 do 10 lipca do godz. 15.00 kandydaci będą mogli zalogować się i wypełnić „Wniosek o przyjęcie kandydata do klasy pierwszej szkoły ponadpodstawowej na rok szkolny 2020/2021” tj.:
– Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest m.st. Warszawa logują się do systemu, korzystając z zakładki „Zaloguj się”. Wprowadzają login i hasło uzyskane w macierzystych szkołach.
– Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym nie jest m.st. Warszawa samodzielnie zakładają konta w systemie, korzystając z zakładki „Zgłoś kandydaturę”, wprowadzają nr PESEL.
Wydrukowany i podpisany wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów należy złożyć w szkole pierwszego wyboru lub przesłać:
– w formie skanów za pośrednictwem poczty elektronicznej (adresy e-mail znajdują się na stronach internetowych szkół),
– w formie wniosku elektronicznego, podpisanego przez rodzica profilem zaufanym, bezpośrednio w systemie elektronicznego naboru. W celu złożenia wniosku w systemie rodzice powinni podpisać wniosek profilem zaufanym, a następnie kliknąć przycisk „Złóż wniosek”.


Adres strony internetowej elektronicznego systemu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych przewodnik dla Rodziców
Harmonogram postępowania rekrutacyjnego 2020-2021

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego 2020-2021


Terminy postępowania rekrutacyjnego 2020-2021
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
Komunikat w sprawie zmian zasad rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 do szkól ponadpodstawowych
Prezentacja – zasady przeprowadzania i harmonogram egzaminów w 2020 r.


Harmonogram egzaminów podczas pandemii


Wyszukiwarka szkół ponadpodstawowych

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021


Zespół Szkół nr 34 im. Mieszka I – prezentacja szkoły


Szanowni Państwo,
W związku z zagrożeniem koronawirusem w trosce o bezpieczeństwo uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli została podjęta także decyzja o przełożeniu Salonu Lotniczego. Impreza odbędzie się we wskazanym przez organizatorów terminie.

Salon Lotniczy – zaproszenie
Szanowni Rodzice i Uczniowie
Miasto Stołeczne  Warszawa  w  partnerstwie z LS  Airport Services i LS Technics po raz  kolejny wspólnie  organizują Salon Lotniczy LS Academy w dniach 18-19 marca 2020 r. Impreza odbędzie się w Centrum Kreatywności Targowa przy ul. Targowej 56  w Warszawie. Do udziału w imprezie zapraszamy uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych. Oferta jest skierowana nie tylko do uczniów, którzy planują swoją karierę zawodową w branży lotniczej, ale wszystkich, którzy są zainteresowani poznaniem nowych technologii. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim promocja warszawskiego szkolnictwa zawodowego, przybliżanie uczniom warszawskich szkół możliwości kształcenia oraz późniejszej pracy w branży lotniczej, zapoznanie uczniów z lotniczym środowiskiem pracy poprzez prezentację instalacji multimedialnej Schody do Twojej Kariery  prezentującej pierwsze na świecie filmy z obsługi naziemnej samolotów wykonane w technologii VR 360. Podczas  imprezy uczniowie nauczyciele będą mogli zapoznać się szczegółowo z ofertami edukacyjnymi szkól kształcących w zawodach technik awionik, technik mechanik lotniczy, logistyk, technik lotniskowych służb operacyjnych, technik eksploatacji portów i terminali. Doświadczyć będą mogli symulacji lotu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, będą mogli wziąć udział w Lotniczym Kole Fortuny, przygotowane zostanie wiele  innych atrakcji i nagród.
Uczniowie szkół podstawowych  m.st. Warszawy
18 marca 2020 r. (środa):
10:00 – 11:30 – I grupa
11:45 -13:15 – II grupa
13:15 -13:45 – III grupa
16.00 -18:00 – otwarte wejście dla zainteresowanych Warszawiaków
19 marca 2020 r. (czwartek):
10:00 -11:30 – I grupa
11:45 -13:15 – II grupa
13:15 -13:45 – III grupa
16.00 – 18:00 – otwarte wejście  dla  zainteresowanych Warszawiaków

Szanowni Rodzice i Uczniowie,
W trosce o bezpieczeństwo uczniów,  ich rodziców oraz nauczycieli, władze Warszawy zdecydowały o odwołaniu planowanej na ten tydzień Giełdy Zawodów Dobrze wybrane.

Szanowni Rodzice i Uczniowie.

Uprzejmie informuję, że w dniach 11-12 marca 2019 r. w godz. 9.00-19.00 w Pałacu Kultury i Nauki, II piętro, odbędzie się prezentacja zawodów i oferty szkół kształcących w zawodach pn.,,Giełda Zawodów. Dobrze wybrane”. Odbędą się liczne prezentacje, panele i gry edukacyjne, a uczniowie i rodzice odwiedzający stoiska będą mogli skorzystać z porad doradców zawodowych.
Stołeczne szkoły zawodowe kształcą w 70 zawodach, które podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane w podziale na następujące branże:
  • Gastronomia, Hotelarstwo i Turystyka
  • Ekonomia i Handel
  • Transport i Drogownictwo
  • Budownictwo
  • Nowe Technologie
  • Usługi
  • Fotografia i Multimedia
Wstęp wolny dla rodziców od godz. 15.00 do 19.00.
Organizuję wyjście z uczniami na Giełdę Zawodów 12.03.2020 r. (czwartek) w godzinach 10:45-12:15 (zbiórka w szkole o godzinie 9:30).
Bardzo proszę o zwrotną wiadomość z imieniem i nazwiskiem ucznia jeżeli wyrażają Państwo zainteresowanie udziałem swojego dziecka w Giełdzie Zawodów pod moją opieką.
Z wyrazami szacunku,
Agnieszka Frej
Pedagog szkolny

Warszawski System Doradztwa Zawodowego


Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na terenie województwa mazowieckiego, na rok szkolny 2020/2021


 

 

 

 

 

Rodzic jako doradca swojego dziecka


 

Font Resize