Dla Rodziców


Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością

Szanowni Państwo,

Wydano obszerny i kompleksowy informator dla rodziców dzieci, u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę. Informator znajduje się na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego:

https://www.mazowieckie.pl/pl/aktualnosci/aktualnosci/34829,Mazowiecki-Informator-dla-Rodzicow-i-Opiekunow-Dziecka-z-Niepelnosprawnoscia.html

oraz

na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej:

https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/mazowiecki-informator-dla-rodzicow-i-opiekunow-dziecka-z-niepelnosprawnoscia.html

Informator w rozdziale VI prezentuje zagadnienia dotyczące wczesnego wspomagania rozwoju dzieci natomiast rozdział VII poświęcony jest edukacji.

Publikacja powstała dzięki współpracy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, konsultantów wojewódzkich oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie.


Harmonogram Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji

„Uczeń z dysleksją też czyta książki”

Harmonogram


Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/2018?

Z myślą o rodzicach Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało poradnik „Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/2018?” W broszurze zostały zebrane odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rodziców pytania dotyczące nowego roku szkolnego.
Autorzy wyjaśniają, na czym polegają nowe rozwiązania zawarte w prawie oświatowym oraz przypominają już obowiązujące przepisy. 

Broszura


Grupa psychoedukacyjno - wsparciowa dla rodziców będących w kryzysie okołorozwodowym

Więcej informacji


List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców - aktualny stan wprowadzania zmian w systemie edukacji

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców


Reforma edukacji - specjalny serwis informacyjny

Serwis informacyjny

Reforma edukacji - zadaj pytanie. Kuratorium uruchomiło infolinię

Kuratorium Oświaty w Warszawie uruchomiło specjalny adres e-mail - reformaedukacji@kuratorium.waw.pl oraz infolinię - 22 551 24 22, na które wszyscy zainteresowani mogą kierować pytania związane z reformą edukacji.

Przypominamy również, że na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej działa serwis informacyjny Dobra Szkoła pod adresem www.reformaedukacji.men.gov.pl. Można w nim znaleźć najważniejsze informacje na temat reformy edukacji z punktu widzenia rodzica, ucznia, nauczyciela oraz organu prowadzącego szkołę.

Serwis zawiera m.in. informacje o aktualnych wydarzeniach dotyczących reformy, harmonogram zmian oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Znajduje się w nim również funkcjonalność, dzięki której każdy rodzic może sprawdzić, w jakim typie szkoły dziecko będzie uczyło się od 1 września 2017 r.


Harmonogram spotkań informacyjnych

W załączeniu przedstawiamy Państwu Harmonogram spotkań informacyjnych, które odbywać się będą na terenie województwa mazowieckiego.
Spotkania przeznaczone są dla wszystkich - rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół, przedstawicieli samorządów i związków zawodowych - zainteresowanych wdrażaniem reformy edukacji.
Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach. Przy każdym z terminów spotkań znajduje się link do rejestracji. Rejestracja ma wyłącznie charakter organizacyjny, związany z zabezpieczeniem odpowiedniej liczby miejsc dla uczestników spotkania.

Harmonogramu spotkań informacyjnych

 

Harmonogram dyżurów eksperckich

W załączeniu przedstawiamy Państwu Harmonogram dyżurów eksperckich, które odbywać się będą we wszystkich rejonach województwa mazowieckiego, we wskazane dni tygodnia, w godz. 10.00 – 18.00.
Dyżury będą pełnić eksperci poszczególnych Wydziałów i Delegatur. Naszym celem jest dostarczenie Państwu aktualnej wiedzy o planowanych zmianach i wdrażanych przepisach oświatowych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką reformy oświatowej.
Kuratorium Oświaty organizuje również spotkania informacyjne, skierowane do rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół i przedstawicieli samorządów - zainteresowanych wdrażaniem reformy edukacji.

Harmonogramu dyżurów eksperckich


Reforma Oświaty na Targówku

Reforma Oświaty na Targówku

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego

Oferta nowych szkół podstawowych


 List Ministra Edukacji Narodowej w sprawie reformy edukacji

List Ministra Edukacji Narodowej w sprawie reformy edukacji